PR článek je druh reklamy, která neagresivní formou propaguje Vaše produkty či služby. Vypadá jako klasický článek, preview či recenze, a proto nebývá vnímán negativně jako běžná reklama.


Součástí PR článku jsou přímé odkazy na Vaše webové stránky. Čtenáři se tak mohou po přečtení článku snadno prokliknout na Váš web, který tím navíc získá zpětný odkaz a bude atraktivnější pro vyhledávače v rámci linkbuildingu.

 

Postup tvorby PR článků:

newspaper2

  • Společně s Vámi stanovíme cíle, kterých chceme reklamními texty dosáhnout
    (představení nového produktu, zvýšení povědomí o stávajícím produktu či službě, ...)
  • Abychom mohli napsat texty které vzbudí zájem, budeme od Vás potřebovat o propagovaném produktu či službě, co nejvíce informací (pro koho je určen, hlavní výhody vůči konkurenci, přínos pro zákazníka, atd.).
  • Stanovíme jednotlivé cílové skupiny, pro které reklamní texty píšeme. Tento krok je velmi důležitý, protože každou cílovou skupinu zajímá něco jiného. Zájmům jednotlivých cílových skupin je nutné text přizpůsobit.
    Příklad: Hlavní kritéria pro výběr nového auta u různých cílových skupin: muži 25-30 let - design a výkon, muži 50-55 - spotřeba a spolehlivost, ženy 25-30 let - barva a design, ženy 50-55 let - bezpečnost a pohodlí.
  • Vytvoříme poutavý nadpis, který čtenáře zaujme a motivuje k přečtení celého článku.
  • Napíšeme přehledný a čtivý reklamní text, který čtenáře osloví. Při psaní textů využíváme teorií AIDA nebo ADAM, které pomáhají vytvořit dobře čitelný a strukturovaný text. Ten si udrží čtenářovu pozornost a motivuje ho k získání zájmu o Vaše produkty či služby.

 

Chcete zvýšit návštěvnost Vašich webových stránek?

Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat na telefonním čísle 733 133 480 a nebo vyplňte kontaktní formulář nacházející se v zápatí stránky...

 

Tento web využívá cookies pro zajištění funkčnosti webu a získání statistik návštěvnosti webu. Rozumím